Haber

Yurtlarda kalan 585 genç 6 şubede kozlarını paylaştı

Denizli Gençlik ve Sporİl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 6 branşta 585 öğrencinin katıldığı Yurtlar Arası Spor Turnuvaları renkli görüntülerle başladı.

GSB Denizli yurtlarında kalan öğrencilerde turnuva heyecanı başladı. Merkez ve ilçe yurtları bir araya getiren Yurt Arası Spor Turnuvası, farklı branşlardaki sporcuları bir araya getiriyor. Dostluk ve rekabetin aynı anda yaşandığı turnuvalar 10 gün sürecek. 6 branşta 585 sporcunun mücadele edeceği turnuvalarda dereceye giren Yurtlar, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün düzenleyeceği bölge finallerinde Denizli’yi temsil edecek.

Futbol, ​​basketbol, ​​masa tenisi, badminton, voleybol ve satranç branşlarında 585 sporcunun ter dökeceği maçlarda Kınıklı Spor Salonu’nda salon sporları, Saraçoğlu stadında ise futbol maçları oynanıyor. Pamukkale yurdu Toplum Tesisleri Satranç Salonu satranç turnuvasına ev sahipliği yapacak.

Açılışta gençleri yalnız bırakmayan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, sporun birleştirici gücüne vurgu yaptı. Sporun insan yaşamına getirdiği değişikliklerden bahseden Önder Örki, başarının anahtarının spor olduğunu belirterek, katılan sporculara başarılar diledi.

Yurtlar Arası Spor Turnuvalarının açılışında gençlere seslenen Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Geleceğin mimarları olacak gençlerimizin spor alanlarında kendilerini geliştirmeleri için çalışmalarımıza devam ediyoruz. O her şeyin en iyisine layıktır” dedi. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu